You choose, we deliver
If you are interested in this story, you might be interested in others from The Journal Gazette. Go to www.journalgazette.net/newsletter and pick the subjects you care most about. We'll deliver your customized daily news report at 3 a.m. Fort Wayne time, right to your email.

The Scoop

Advertisement

Allen County Fair winners: Foods

Information issued Thursday by the 4-H secretary:

Foods

Grade 3 Champion & State Fair, Madilyn Malcolm, Garrett

Grade 3 Champion & State Fair, Claudia Lee, Fort Wayne

Grade 3 Reserve Champion, Claudia Lee, Fort Wayne

Grade 3 Reserve Champion, Madilyn Malcolm, Garrett

Grade 3 Honor Class, Isaac Barkes, Fort Wayne

Grade 4 Champion & State Fair, Jacob Potter, New Haven

Grade 4 Champion & State Fair, Colleenia Shirey, New Haven

Grade 4, Reserve Champion, Sophia Sellers, Fort Wayne

Grade 4, Honor Class, Gloria Maxson, Fort Wayne

Grade 4 Honor Class, Colleenia Shirey, New Haven

Grade 5 Champion & State Fair, Taylor Tullis, Fort Wayne

Grade 5 Champion & State Fair, Miranda Gerardot, Monroeville

Grade 5 Reserve Champion, Amanda Lantz, Fort Wayne

Grade 5 Reserve Champion, Madison Grime, Fort Wayne

Grade 5 Honor Class, Kayla Bunkowsek, Fort Wayne

Grade 5 Honor Class, Addie Sieber, Leo

Grade 5 Honor Class, A.J. Brandell, Fort Wayne

Grade 5 Honor Class, Jillian Lange, Fort Wayne

Grade 5 Honor Class, Ian Minard, Fort Wayne

Grade 6 Champion & State Fair, Emily Livingston, Fort Wayne

Grade 6 Champion & State Fair, Caitlyn Ryan, Fort Wayne

Grade 6 Reserve Champion, Caitlyn Ryan, Fort Wayne

Grade 6 Reserve Champion, Alison Taylor, Fort Wayne

Grade 6 Honor Class, Jordyn Hanni, Fort Wayne

Grade 6 Honor Class, Katelyn Ohlwine, Zanesville

Grade 7 Champion & State Fair, Victoria King, Leo

Grade 7 Champion & State Fair, Asher Kemp, Fort Wayne

Grade 7 Reserve Champion, Maranda Malcolm, Garrett

Grade 7 Reserve Champion, Maranda Malcolm, Garrett

Grade 7 Honor Class, Maddison Warner, Churubusco

Grade 7 Honor Class, Chloe Minard, Fort Wayne

Grade 7 Honor Class, Devon Norwalk, Carmel

Grade 7 Honor Class, Chloe Minard, Fort Wayne

Grade 8 Champion & State Fair, Corrine Grime, Fort Wayne

Grade 8 Champion & State Fair, Spencer Lee, Fort Wayne

Grade 8 Reserve Champion, Saufina Kemp, Fort Wayne

Grade 8 Reserve Champion, Saufina Kemp, Fort Wayne

Grade 8 Honor Class, Brittany Lee, Fort Wayne

Grade 8 Honor Class, Jamie Taylor, Fort Wayne

Grade 9 Champion & State Fair, Travis Crowe, New Haven

Grade 9 Champion & State Fair, Rebecca Fansler, Fort Wayne

Grade 9 Reserve Champion, Erin Ryan, Fort Wayne

Grade 9 Reserve Champion, Grant Hood, Hoagland

Grade 9 Honor Class, Grant Hood, Hoagland

Grade 9 Honor Class, Caleb Park, Leo

Grade 10 Champion & State Fair, Alicia Heckley, Woodburn

Grade 10 Reserve Champion, Katie Minard, Fort Wayne

Grade 10 Champion & State Fair, Katie Minard, Fort Wayne

Grade 10 Reserve Champion, Alicia Heckley, Woodburn

Grade 11 Champion & State Fair, Forrest Bonin, Fort Wayne

Grade 11 Champion & State Fair, Justin Fuelling, New Haven

Grade 11 Reserve Champion, Justin Fuelling, New Haven

Grade 11 Reserve Champion, Heather Schmidt, Fort Wayne

Grade 11 Honor Class, David Kuhn, Fort Wayne

Grade 11 Honor Class, Shawn Ryan, Fort Wayne

Grade 12 Champion & State Fair, Theresa Berning, Hoagland

Grade 12 Reserve Champion, Taylor Heckley, Woodburn

Grade 12 Champion & State Fair, Theresa Berning, Hoagland

Grade 12 Reserve Champion, Carly Park, Leo

Grade 12 Honor Class, Jeffrey Kuhn, Fort Wayne

Send items for The Scoop to jgnews@jg.net.

Advertisement