You choose, we deliver
If you are interested in this story, you might be interested in others from The Journal Gazette. Go to www.journalgazette.net/newsletter and pick the subjects you care most about. We'll deliver your customized daily news report at 3 a.m. Fort Wayne time, right to your email.

Education listings

Advertisement

Ball State University: Area summer graduates listed

More than 100 northeast Indiana and northwest Ohio students graduated from Ball State University in summer 2012, the Muncie-based university has announced.

The graduates are:

Adams County -- Erica Tomano and Jennifer White, Berne; Jack Odle, Cole O'Beirne, Joshua Brown, Nathan Herman and Ethan Snyder, Decatur;

Allen County -- Nancy Brewer, Churubusco; Danielle Landon, Jacob Lutz, Lauren Anzini, Emily Clay, Madeline Goheen, Rafael Salinas, James Summers, Shane Estevez, David Bryant, Lauren Carboni, Derek Carpenter, Stefanie Ditton, Nathan Hatfield, Roshele Jackso, Andrea Tordi, Andrea Vargas, Kathleen Palyo, Jennifer Berning, Laurel Blough, Mallory Brooks, Heather Cady, Kaitlin Cowan, Shauna Denihan, Laura Dumas, Stacey Foreman, Angie Gutmann, Jade Januseski, Steven Pearson, Ryan Taylor, David Boyce, Sara Hayden, Cari Kaylor, Gary McKibben, Benjamin Ottenweller, Rachel Rodgers, Kathryn Walker, Raphael Wolff, Melissa Meyer, Alison Sorg and Phillip Blaine, Fort Wayne; Olivia Yoder, Mindy Lake and Vicki Schaber, Harlan; Sara Brandt and Kelsey Macke, Hoagland; Katie Brueggeman and Kristie Schlemmer, Monroeville; Deidre Erpelding, New Haven; Elizabeth Cobb, Woodburn.

DeKalb County -- Sarah Gengnagel-Comfort and Donald Wiley III, Auburn;

Huntington County -- Kelly Myers, Andrews; Amber Crago, Whitney Hull, Jacob Hurlburt, Malia Jaynes and Amber Degitz, Huntington;

Kosciusko County -- Justin Cornell, Leesburg; Danae Norris, Mentone; Kelsey Kreger, Pierceton; Jennifer Dunithan, Audrey Fireline, Janell Eltzroth and Deborah Nelson, Syracuse; Jenelle Bickel, Bryan Boggs, Andrew Miller, Dawn Brown, Christy Swartzentruber and Charles Simpson, Warsaw; Kathryn Kusserow, Rebecca Andrew, Tami Williamson and Anthony Grey, Winona Lake;

LaGrange County -- Phyllis Miller, Larissa Montague and Bradley Parker, LaGrange; Sherry Good, Shipshewana;

Noble County -- Brian McNamara, Avilla; Taylor Tribolet, Kendallville; Ian Baker, LaOtto; Leah Watson, Rome City;

Steuben County -- Kristen Heator and Jennifer Sharkey, Angola; Andrew Arndt, Fremont;

Wabash County -- Kari Johnson, Lagro; Matthew Fitzpatrick, Angela Helton, Aaron Medley, Kyle Cline and Rebecca Cook, North Manchester; Kara Teel, Nathan Daywalt (2), Cale Lester, David Perry, Kristin Powell, Heather McKee and Joshua Wilcox, Wabash;

Wells County -- Shaunda Bedwell, Tanner Lesh, Sheila Van Camp and Laura Hinshaw, Bluffton; Chelsea Thompson and Victoria Omlor-Emrah, Ossian;

Whitley County -- Brandon Rex, Stacy Ream and Adam Clark, Columbia City; April Schuster, Larwill; Portia Brubaker, South Whitley;

Mercer County, Ohio -- Dane Gaerke, Coldwater; Ryan Hartke, Saint Henry;

Van Wert County, Ohio -- Ashley Cox, Van Wert.

Advertisement