The Journal Gazette
 
 
Tuesday, January 07, 2020 5:10 pm

AP All-State Football Teams announced

VICTORIA JACOBSEN | The Journal Gazette

Sixteen players from Northeast Indiana were named to AP All-State Football first-teams in their respective classes, including two each from Bishop Dwenger, East Noble, West Noble and Adams Central.

The Class 6A first-team inlcudes Snider senior Randy Holtz at offensive line, Warsaw senior Harrison Mevis at kicker, Homestead senior Camden Rogers at linebacker and Carroll senior Trevor Horton at punter. 

In Class 5A, Bishop Dwenger senior Luke Wiginton was named to the first-team at offensive line and junior Devon Tippmann at linebacker.

Class 4A state runner-up East Noble was represented on the first-team by senior wide receiver Hayden Jones and defensive back Bailey Parker. Leo senior running back Peyton Wall and senior defensive back Ryan Brandt were also named to the first-team. 

West Noble senior Brandon Pruitt was named first-team Class 3A at linebacker and his brother, sophomore Braxton Pruitt, was named first-team as a defensive lineman. 

In Class 2A, Bluffton senior Kain Thornton was named first-team as a defensive lineman. 

The Class A first-team defensive line includes Adams Central junior Joseph Collier and South Adams senior Nick Miller. Flying Jets senior Dallas Schwaller was named first-team as a defensive back. 

 

The full all-state teams are listed below, with local players highlighted.

CLASS 6A

OFFENSE

QB — Donaven McCulley, 6-5, 195, Jr., Lawrence North

RB — Alijawon Hassel, 5-7, 175, Sr., Ben Davis

RB — Donny Marcus, 6-0, 190, Sr., Brownsburg

WR — Preston Terrell, 6-4, 200, Jr., Brownsburg

WR — Richard Hamilton, 6-2, 172, Sr., North Central

TE — Mitchell Collier, 6-2, 220, Sr., Columbus North

OL — Blake Fisher, 6-6, 340, Jr., Avon

OL — Ethan Crowe, 6-5, 305, Sr., Center Grove

OL — Martes Lewis, 6-7, 330, Sr., Merrillville

OL — Randy Holtz, 6-7, 345, Sr., Fort Wayne Snider

OL — Gus Hartwig, 6-5, 305, Sr., Zionsville

K — Harrison Mevis, 6-1, 225, Sr., Warsaw

ALL-PURPOSE — Jeremiah Howard, 5-11, 175, Sr., Merrillville

DEFENSE

DL — Cole Brevard, 6-3, 300, Sr., Carmel

DL — Nathaniel James, 6-1, 250, Sr., Avon

DL — Caden Curry, 6-5, 225, So., Center Grove

DL — Marquies Cross, 6-2, 235, Sr., Warren Central

LB — Ty Wise, 6-2, 220, Sr., Carmel

LB — Geoffrey Brown, 6-2, 220, Sr., Fishers

LB — Daveren Rayner, 6-3, 190, Sr., Lawrence Central

LB — Camden Rogers, 6-1, 205, Sr., Homestead

DB — Daylan Carnell, 6-3, 195, Jr., Ben Davis

DB — Randy Wells, 5-11, 190, Sr., Warren Central

DB — Garrett Sharp, 6-1, 200, Sr., Carmel

P — Trevor Horton, 6-2, 180, Sr., Fort Wayne Carroll

HONORABLE MENTION

QB — Trent Gipson, Ben Davis; Henry Hesson, Avon; Andrew Hobson, Hamilton Southeastern; Ryan Lezon, Southport; Cole Gilley, Columbus East; Luke Goode, Homestead; Maximus Grimes, Lafayette Jeff; Ben Easters, Brownsburg.

RB — Dylan Downing, Carmel; Bishr Jones, Lawrence North; Marquis Munoz, Lafayette Jeff; Colin Price, Zionsville; Aiden Warren, Perry Meridian; Daniel Weems, Center Grove.

WR — DeAndre Rhodes, Hamilton Southeastern; Bishop Johnson, Lafayette Jeff; David O’Toole, Crown Point; Dalton Back, Columbus East; Alonzo Derrick, Fort Wayne Snider; Omar Cooper, Lawrence North; Mason Piening, Westfield; Brevin Jefferson, Southport; Layton Mitchell, Fort Wayne Carroll; Jake Warren, Chesterton.

TE — Griffin Little, Homestead; Mikal Clarke, Warren Central.

OL — Thor Kracht, Carmel; Tyler Graff, Penn; Andrew Zulu, Ben Davis; Luke Piper, Center Grove; Ethan Dye, Fishers; Cameron Knight, Noblesville; Aidan Parker, Westfield; Jared Almeida, Indianapolis North Central; Griffin Reed, Warsaw; Pete Nygra, Brownsburg; Justin Pickett, Carmel; Bronson Kooy, Westfield; Jonah VanDer Kamp, Fishers; J.J. Montgomery, Columbus North.

K — Chris Freeman, Zionsville; Austin Watson, Center Grove.

DL — Ryan Williams, Penn; Khris Walton, Merrillville; Evan Lantz, Hamilton Southeastern; Malik Temple, Ben Davis; Dane Middlebrook, Brownsburg; Gianini Belizaire, Fort Wayne Snider; Larry Harris, Lawrence North; Kyran Montgomery, Indianapolis Pike; Austin Booker, Center Grove; Kayden Sowders, Lafayette Jeff; Kenneth Grant, Merrillville.

LB — Dominic Padjen, Carmel; Eli Patchett, Westfield; Nate Talhelm, Franklin Central; D’Marco Cross, Lafayette Jeff; Brevon Gude, Avon; Grant Russell, Indianapolis North Central; Cade Shupperd, Brownsburg; Landon Robbins, Columbus North; Jalen Monrrow, Lafayette Jeff; Micah Green, Indianapolis North Central; Luke Palmer, Homestead; Joshua Jones, Tech.

DB – Isaiah Higgins, Brownsburg; Ben Slatcoff, Chesterton; Jaylen Dobson, Ben Davis; Collin Shelton, Fishers; Jake Archbold, Homestead; Aidan Ewers, Franklin Central; Theran Johnson, Jr., Indianapolis North Central; Micah Hauser, Westfield; Dajon Hare, Lawrence Central.

CLASS 5A

OFFENSE

QB — Drew Byerly, 6-3, 230, Sr., Franklin

RB — Charlie Spegal, 5-11, 225, Sr., New Palestine

RB — Mark Brownlee, 6-1, 220, Sr., Elkhart Central

WR — Camden Jordan, 6-0, 175, Jr., Cathedral

WR — Dylan McKinney, 6-0, 185, Sr., Evansville North

TE — Aaron Steinfeldt, 6-5, 240, Jr., Bloomington North

OL — Tex Elliott, 6-5, 285, Sr., Cathedral

OL — Ben Scott, 6-6, 335, Sr., Valparaiso

OL — Luke Wigington, 6-6, 280, Sr., Fort Wayne Dwenger

OL — Marcus Havens, 6-5, 300, Sr., Whiteland

OL — James Bomba, 6-6, 240, Sr., Bloomington South

K — Ariel De La Paz, 5-10, 190, Sr., Concord

ALL-PURPOSE — Donovan Snyder, 5-10, 175, Sr., Mishawaka

DEFENSE

DL — Cooper Jones, 6-5, 250, Jr., Valparaiso

DL — Kyle King, 6-4, 250, Sr., New Palestine

DL — Jason Swarens, 6-4, 275, Sr., Terre Haute South

DL — Rodney McGraw, 6-6, 230, Jr., Elkhart Central

LB — Caleb McCoy, 6-0, 200, Sr., Bloomington North

LB — Devon Tippman, 6-1, 185, Jr., Fort Wayne Dwenger

LB — Quinton Cannon, 6-2, 205, Sr., Indianapolis Cathedral

DB — Maxen Hook, 6-2, 190, Sr., New Palestine

DB — Kenny Tracy, 6-1, 205, Sr., Decatur Central

DB — Shiloh Means, 6-0, 205, Sr., Indianapolis Cathedral

DB — Maddix Blackwell, 5-10, 175, Jr., Bloomington South

P — Cole Hussung, 5-10, 185, Sr., Floyd Central

HONORABLE MENTION

QB — Ethan Cain, Concord; Mason Douglas, McCutcheon; Orin Edwards, Indianapollis Cathedral; Justin Fisher, Mishawaka; Reece Lozano, Bloomington North; Brenden Lytle, Fort Wayne Dwenger; CJ Opperman, Valparaiso; Joey Paridaen, Evansville North.

RB — Marcel Atisso, Harrison (West Lafayette); Tommy Burbee, Valparaiso; Wyatt Byrd, Richmond; Omarion Dixon, Harrison (West Lafayette); Patrick Finley, Fort Wayne Dwenger; Daylen Hall, Indianapolis Cathedral; Alexander Holliday-Robinson, Fort Wayne North; Carter Neveraski, Concord; Josh Pennington, Seymour; Maveric Thiery, Bloomington South; Jalen Ward, Franklin; Derrick Woods, Elkhart Memorial; Wenkers Wright, Floyd Central.

WR — Blake Austin, New Palestine; Griffin Eifert, Fort Wayne Dwenger; Kaydarious Jones, Michigan City; James Mallory, Terre Haute South; Tyren Mason, Elkhart Memorial; Christian McClure, Franklin; Amarion Moore, Concord; Bailen Murphy, Bloomington North; Luke Patterson, Valparaiso; Jake Smith, Harrison (West Lafayette).

OL — Kolby Borders, McCutcheon; Griffin Comer, Terre Haute South; Jonathon Decker, Elkhart Central; Vincent Fiacable, Fort Wayne Dwenger; Ethan Myers, Whiteland; Jaxsen Spears, Plainfield; Ethan Sergeant, Mishawaka; Nate Taylor, Bloomington South; Foster Wertz, Decatur Central.

DL — A.J. Beil, Whiteland; Matt Brown, New Palestine; Kenny Butler, Castle; Jacob Cain, Harrison (West Lafayette); Dylan Dingman, Valparaiso; Duncan Green, Goshen; Sean Holman, Elkhart Central; Isaac Lawrence, Decatur Central; Jordan Miles, Decatur Central; Noah Ponce, Bloomington North; Theaplus Redmond Jr., Fort Wayne North; Jordan Watercutter, Fort Wayne Dwenger.

LB — Spencer Arnold, Concord; Charlie Bless, Bloomington North; Cornell Branch, Michigan City; Jaden Browder, LaPorte; Ethan Corwin, Seymour; Brendan Couch, Franklin; Derrick Dawson, Mishawaka; Jack Gray, Anderson; Ethan Hensley, Bloomington South; Aven Jones, New Palestine; Conner Lutz, Terre Haute North; Josh Pennington, Seymour; Damon Porter, Decatur Central; Jacob Schultz, Whiteland; Antoine Scott, Fort Wayne Northrop; Joe Stephens, Bloomington South; Nyles Sutton, Castle; JT Thomas, Mishawaka; Quinton Wood, Harrison (West Lafayette).

DB — Kohl Beard, Kokomo; Jaylen Harris, Fort Wayne North; Brody Luker, New Palestine; Davonn Parker, Mishawaka; Antoine Scott, Fort Wayne Northrop; Ta’Shy Stewart, Kokomo.

P — Malachi Qualls, Anderson.

Class 4A

OFFENSE

QB — Chase Ketterer, 6-1, 195, Sr., New Prairie

RB — Peyton Wall, 6-0, 185, Sr., Leo

RB — Cade Campbell, 5-7, 165, Sr., Mississinewa

WR — Brayden Evans, 6-1, 200, Sr., Mooresville

WR — Hayden Jones, 5-11, 185, Sr., East Noble

TE — Jason Borkholder, 6-3, 180, Sr., NorthWood

OL — Josh Fryar, 6-6, 315, Sr., Beech Grove

OL — Zac Richards, 6-3, 295, Jr., Mooresville

OL — Cade Campbell, 6-6, 265, Sr., Pendleton Heights

OL — Sam Perez, 6-2, 285, Sr., Highland

OL — Daniel Heinrich, 6-5, 260, Sr., Roncalli

K — Zac Stanley, 6-0, 180, Sr., Delta

ALL-PURPOSE — Seth Rundell, 5-9, 165, Sr., Plymouth

DEFENSE

DL — Deontae Craig, 6-4, 240, Sr., Culver Academy

DL — Brock Combs, 6-1, 225, Sr., Evansville Memorial

DL — Blake Goines, 6-2, 275, Sr., Boonville

DL — Blake Banter, 5-11, 245, Sr., Western

LB — Bobby Babcock, 5-11, 215, Jr., Hobart

LB — Mason Auker, 5-11, 170, Sr., Evansville Memorial

LB — Juan Carlo Ramirez, 5-10, 190, Sr., Marion

LB — Brennan Schutte, 5-10, 160, Sr., Evansville Central

DB — Ryan Brandt, 6-1, 205, Sr., Angola

DB — Bailey Parker, 6-2, 185, Sr., East Noble

DB — John Alessia, 6-0, 150, Sr., Lowell

P –—Nate Gard, 5-11, 145, Sr., Lowell

HONORABLE MENTION

QB — Joe Barron, Plymouth; Colton Pence, Evansville Memorial; Kalija Perry, Mooresville; Xavier Tunitis, Martinsville; William Grieser, New Castle.

RB — D.J. Lipke, Hobart; Wesley Stitt, Delta; Baron Huebler, Roncalli; Khalid Stamps, Marion; Caid Lacey, Northridge; Jerry Padgett, Western; Shoka Griffin, Muncie Central; Jake Fike, East Central.

WR — Dawan Langston, Mt. Vernon (Fortville); Andy Myers, Martinsville; J.C. Reese, Lebanon; Jakob Reichard, Plymouth.

TE – Kyler Funk, Mississinewa; Ilias Gordon, Northview.

OL — Austin Jones, Evansville Memorial; Alex Manns, East Noble; Trevor Matovina, Lowell; JaShaun Pace, Evansville Reitz; Tylar Pomeroy, DeKalb; Luke Collinsworth, East Central; Johnny Davis, Marion; Braydon Erb, Western; Chris McGrew, New Prairie; Hunter Whiteneck, New Prairie; Collin Campbell, Greenwood.

K — Andre Sallade, Mississinewa.

DL — Zack Caladrilla, Northview; Gage Ertl, East Central; Jake Lone, NorthWood; Jack Wardzala, Roncalli; Dierre Kelly, Hammond Morton; Tyson Lee, South Bend Riley; Mason Sheron, Leo; Riley Woodin, Delta; Reggie Blackmon, Fort Wayne Wayne.

LB — Carson Park, Jasper; Landon Miller, DeKalb; Charlie Moore, Mt. Vernon (Fortville); Kyler Newcom, Lowell; Jacob VanGorder, East Noble; Jacob Boberg, Evansville Central.

DB — Matthew Benton, Hobart; Devon Donawerth, East Central; Tyler Graeber, New Prairie; Jamarrion Hutchins, New Haven; JK Thomas, Marion; Rylan Cole, Mt. Vernon (Fortville); Joel Johnson, Hammond Morton; Zach Vode, Hobart; Keagan Labelle, Mt. Vernon (Fortville).

P — Nate Newcomer, NorthWood.

CLASS 3A

OFFENSE

QB — Kyle Adams, 6-0, 175,Sr. West Lafayette

RB — Daylen Taylor, 5-9, 188, Sr., Indianapolis Chatard

RB — Chandler Schubert, 5-9, 180, Sr., Danville

WR — Andrew Sowinski, 5-11, 178, Sr., Indianapolis Chatard

WR — Harrison Truitt, 6-5, 190, Sr., West Lafayette

TE — Timmy Godsil, 6-1, 190, Jr., Indianapolis Ritter

OL — Joseph Solomon, 6-4, 275, Sr., Indianapolis Chatard

OL — Jason Morton, 6-9, 310, Sr., Lawrenceburg

OL — Aaron Roberts, 6-4, 270, Jr., Indianapolis Ritter

OL — Mark Doyle, 6-4, 305, Sr., Heritage Hills

OL — Spencer Schneider, 6-5, 285, Sr., Guerin Catholic

K — Hunter Renner, 6-2, 200, Sr., Mishawaka Marian

ALL-PURPOSE — Carter Little, 6-0, 190, Jr., Maconaquah

DEFENSE

DL — Kenton Williams, 6-1, 220, Sr., Sullivan

DL — Miguel Ortiz, 5-11, 235, Sr., Mishawaka Marian

DL — Braxton Pruitt, 6-2, 190, So., West Noble

LB — Jay Higgins, 6-2, 220, Sr., Indianapolis Brebeuf

LB — Brandon Pruitt, 6-3, 210, Sr., West Noble

LB — Wyatt Schrader, 5-10, 195, Sr., Indianapolis Chatard

LB — Yanni Karlaftis, 6-4, 213, Jr., West Lafayette

DB — Pat Mastrian, 6-0, 195, Sr., Indianapolis Chatard

DB — Cole Sigler, 6-1, 180, Sr., Heritage Hills

DB — Martin Napierkowski, 6-0, 175, Sr., Knox

DB — Marion Lukes, 5-10, 180, Sr., Charlestown

P — Derek Thompson, 6-2, 175, Sr., Brownstown Central

HONORABLE MENTION

QB — Brady Allen, Gibson Southern; Dane Andrews, West Vigo; Maddix Bogunia, Mishawaka Marian; Toby Brogan, Greensburg; Schuyler Curtis, Edgewood; Christian Gelov, Guerin Catholic; Reid Neal, Yorktown; Roman Purcell, Indian Creek; Eli Riley, Norwell; Rhett Snodgrass, Mt. Vernon (Posey); Garrett Yoon, Lawrenceburg.

RB — Gus Baumgartner, Guerin Catholic; Taron Bradshaw, South Bend Washington; Ethan Dveol, Jimtown; Willie Lawrence, Indianapolis Washington; Daunte Majors, Peru; Aaron Nevil, North Harrison; Mitchell Spindler, Gibson Southern; Hunter Tschaenn, Franklin County.

WR — Breckan Austin, Mt. Vernon (Posey); Dakota Campbell, Greencastle; Tyler Grossman, Fort Wayne Concordia; Austin Hill, Yorktown; Kian Hite, Oak Hill; Camron Knott, Hamilton Heights; Jalen Vanderbosch, Fort Wayne Concordia; Jake Vance, Rushville; Kyle Vernelson, Sullivan.

OL — Ethan Burgess, West Vigo; Mario Garcia, South Bend Washington; Blake Garretson, Jimtown; Clint Lorenz, Greensburg; Wade Melanson, Tippecanoe Valley; Luke Moster, Franklin County; Jon Ort, Glenn; Aidan Sturgeon, West Lafayette; Braden Tucker, Gibson Southern; Glenn; Yvens Reisacher, Jimtown.

K — Caleb Krockover, West Lafayette.

DL — Cole Bergman, Garrett; Xavier Brown-Douglas, South Bend Washington; Justin Burnham, Heritage; Javonte’ Madison, Evansville Bosse; Mo Omonode, West Lafayette; Ethan Parris, Lawrenceburg; Jace Potter, Tippecanoe Valley; Blake Ritzert, Mt. Vernon (Posey); Jalen Tiemeyer, Brownstown Central.

LB — Tristan Bland, Edgewood; Bo Braunecker, Charlestown; Deke Brown, Charlestown; Cole Calvert, Southridge; Johnny Gonsalez, Tippecanoe Valley; Cooper Harris, Fort Wayne Concordia; Lucas Hines, Brownstown Central; Bodey Henry, Northwestern; DeShawn King, Hamilton Heights; Gabe Lovins, Knox; Brent Ricketts, Mt. Vernon (Posey); Joel Rinkenberger, Norwell; Jacob Wetzel, Heritage Hills.

DB — Greg Atkinson, Mishawaka Marian; Grant Bell, Sullivan; Justin Browder, Ritter; Clay Campbell, Jimtown; Jaden Conley, Tippecanoe Valley; Trevor Frisby, Mt. Vernon (Posey); Josh Gross, West Noble; Jalen Potter, Tippecanoe Valley; Daniel Rhoad, Guerin Catholic; Michael Schnippel, Mishawaka Marian; Cade Short,Knox; Colton Stefanich, Gibson Southern; Dustin Whitman, Jimtown.

CLASS 2A

OFFENSE

QB — Spencer Wright, 6-1, 175, Sr., Western Boone

RB — Tyishaun Woods, 5-8, 185, Sr., Indianapolis Scecina

RB — Colin Wagner, 6-1, 195, Sr., North Newton

WR — Cade Vernetti, 5-11, 170, Sr., Alexandria

WR — Connor Hole, 6-0, 175, Sr., Western Boone

TE — Luke Hornung, 6-2, 225, Sr., Triton Central

OL — Zane Anderson, 6-4, 265, Sr., Paoli

OL — Casey Foster, 6-0, 280, Sr., Western Boone

OL — P.J. Maximus Amble, 6-4, 285, Sr., Seeger

OL — Adam Warren, 6-2, 270, Sr., Andrean

OL — Cobee Rice, 6-4, 300, Sr., Eastbrook

K — J.J. Wadas, 5-9, 170, Sr., Andrean

ALL-PURPOSE — David Baker, 6-3, 210, Sr., Indianapolis Scecina

DEFENSE

DL — Kain Thornton, 6-2, 185, Sr., Bluffton

DL — Eli Phillips, 5-10, 190, Sr., Indianapolis Scecina

DL — Chandler Murray, 6-1, 225, Sr., Boone Grove

DL — Alex Baker, 6-5, 190, Sr., Eastbrook

LB — Ethan Lowry, 6-3, 225, Sr., Heritage Christian

LB — Brett Wethington, 6-0, 210, Sr., Western Boone

LB — Joey Humphrey, 6-1, 205, Sr., Lewis Cass

LB — Jackson Alistock, 6-0, 180, Sr., Eastbrook

DB — B.J. Barnes, 5-10, 140, Sr., Rochester

DB — Cole Campbell, 6-1, 185, Sr., Winchester

DB — Jake Mayersky, 6-1, 180, Sr., Boone Grove

P — Drew Day, 5-8, 205, Sr., Forest Park

HONORABLE MENTION

QB — Cole Alexander, Lapel; Maverick Summers, North Putnam; Max Milton, Heritage Christian; Rylan Metz, Alexandria; Houston Swan, Eastern Hancock; Isaac Chambers, Lewis Cass.

RB — Gabe Eurit, Lewis Cass; Noah Bierma, Rensselaer Central; John McGrew, Evansville Mater Dei; Ryan Walsh, Andrean; Addai Lewellen, Pioneer; Colton Brown, Heritage Christian; Braeton Vann, Boone Grove; Anthonio Nieves, South Vermillion; Zane Downing, Eastern (Greentown); Colin Flake, Providence.

WR — A.J. Sanders, Cascade; Tanner Mroz, Lapel; Drew Pearce, Tipton; Charlie Prough, Lapel; Bryant Boggs, Wabash; Kalib Lawrence, North Putnam; Harrison Eckel, Heritage Christian.

TE — Trevor Wallace, Woodlan; Alex Money, Evansville Mater Dei; Eli Royal, South Vermillion.

OL — Trevor Kahre, North Knox; Owen Davisson, Rensselaer Central; Kyle Davidson, Evansville Mater Dei; Jaxon Miller, Triton Central; Jackson Pruitt, Indianapolis Scecina; Max Korniak, Rensselear Central; Dylan Mathena, Tell City; Dylan Sanders, Winchester; A.J. Wiles, Eastern (Greentown).

K — Mike Holder, Boone Grove.

DL — Sam Huffman, Bremen; Josh Berger, Northeastern; Emmanuel Jasper, Speedway; Vedder Rogers, Linton-Stockton; Zach Thompson, Centerville; James Ralph, Evansville Mater Dei.

LB — Nick Birkmeier, Fort Wayne Luers; Miles VonTobel, Pioneer; Luke Lannan, Linton-Stockton; Luke Marsh, Western Boone; Hayden Kermode, Triton Central; Jayvin Lyons, Tipton; Jason Hale, Eastbrook; Andrew Eriks, Boone Grove; Lane Cleckner, Eastside; Justin Hummel, Shenandoah.

DB — Aidan Baker, North Putnam; Isaac Justice, Blackford; Dakx Lannert, Evansville Mater Dei; Khal Stephen, Seeger; Lane Burns, Eastside; Ezra Lewellen, Pioneer; Isaiah Dalton, Eastbrook.

P — Leyton Czarnecki, LaVille.

CLASS A

OFFENSE

QB — Logan White, 6-2, 225, Sr., Parke Heritage

RB — Marcus McFadden, 6-1, 215, Sr., Indianapolis Lutheran

RB — Kye Johnson, 6-1, 175, Sr., Traders Point Christian

WR — Harrison Sanford, 6-3, 175, Sr., West Washington

WR — Noble Johnson, 6-2, 170, So., Parke Heritage

TE — Jacob Strange, 6-5, 220, Jr., West Washington

OL — Peyton Knight, 6-2, 230, Sr., Indianapolis Lutheran

OL — Pete Spencer, 6-2, 260, Sr., Lafayette Central Catholic

OL — Sam Thomas, 6-4, 295, Jr., Knightstown

OL — Logan Swallow, 6-0, 290, Sr., Monroe Central

OL — Hayden Filipovich, 5-11, 190, Jr., Indianapolis Lutheran

K — Joaquin Gallo, 6-0, 223, Sr., Lafayette Central Catholic

ALL-PURPOSE — Daniel Roach, 5-8, 175, Sr., Lafayette Central Catholic

DEFENSE

DL — Joseph Collier, 6-3, 200, Jr., Adams Central

DL — Nick Miller, 6-4, 215, Jr., South Adams

DL — Dillion Filip, 6-2, 255, Sr., Southwood

DL — Chandler Reatherford, 5-9, 237, Jr., Milan

LB — Evan Munn, 5-11, 180, Sr., Lafayette Central Catholic

LB — Jack Hargan, 6-3, 200, Sr., Attica

LB — Wyatt Reynolds, 5-9, 180, Sr., North Vermillion

DB — Alex Stirn, 6-3, 180, Sr., North Decatur

DB — Dante Akins, 5-10, 165, Sr., Indianapolis Lutheran

DB — David Hart, 6-1, 175, Sr., Traders Point Christian

DB — Dallas Schwaller, 6-1, 155, Sr., Adams Central

P — Brennan Ellis, 5-10, 170, Sr., North Vermillion

HONORABLE MENTION

QB — James Arnold, South Adams; Anthony Ball, North White; Clark Barrett, Lafayette Central Catholic; Eli Kirkpatrick, Attica; Kade Osborn, Clinton Prairie; Blake White, Indianapolis Lutheran; Tristan Working, North Miami.

RB — Caleb Atkinson, Frontier; Ayden Ayres, Carroll (Flora); Zak Ditmire, Culver; Caleb Ellmore, Covington; Jake Fulk, Churubusco; Darian Hanley, North Miami; Jayden Hindsley, Union City; Cameron Hovey, Sheridan; Jalen King, Culver; Nick Walsh, Knightstown.

WR — Reece Buche, Lafayette Central Catholic; Brayden Buschman, North White; Jacob Fullerton, Clinton Prairie; Logan Koehne, North Decatur; Austin Petrillo, Parke Heritage; Hayden Switzer, South Putnam; Peyton Wert, Milan.

OL —Garrett James, Perry Central; Hunter Lautt, Culver; Josh Little, North Vermillion; Cody Theobald, North Decatur; Dennis Trosper, Tri; Reese Wicker, Churubusco.

TE — Trey Cobb, North White.

DL — Hunter Bianski, Churubusco; Joseph Collier, Adams Central; Parker Hacker, South Putnam; Micah Higgins, Northfield; Jadon Locke, Hagerstown; Dylan Marin, North Judson; Sean Patrick, Clinton Prairie; Chris Starks, Sheridan; Evan Suppinger, Lafayette Central Catholic.

LB — Blake Heyerly, Adams Central; Seth Forsyth, Northfield; Treven Girard, Frontier; Luke Marley, Carroll (Flora); Dakota Sams, Milan; Nolan Shidler, North Judson; Grady Spunger, South Adams; Austin Streeval, Edinburgh; Dennis Trosper, Tri; Coltyn Vandegriff, Clinton Prairie.

DB — Holden Bowsman, West Washington; Colton Brown, Covington; Chase Farmer, West Washington; Joshua Krusenklaus, North Daviess; Ahmir Lloyd, Park Tudor; Khal Stephen, Seeger; Elijah Sutton, Southwood.

P — Sam Feola, Monroe Central.

 


Sign up for our daily headlines newsletter

Top headlines are sent daily

Share this article